Chata Morava

Chata Morava je třetí poslední chata se  symbolickým pojmenováním Morava . Morava nejen jako část České republiky, ale i jako levostranný přítok řeky Dunaje, který do sebe pojme největší levostranný přítok Bečvu.

Chata Morava se skládá ze dvou ubytovacích jednotek a to „Morava srub“ a „Morava apartmán“. Každá tato jednotka má svůj vlastní vchod a sve vlastní vybavení (WC, kuchyň, sprcha, atd.) a jsou tak na sobě zcela nezávislé.

  • Upravit Textový editor

Přízemí nabízí vstup se zádveřím, na které navazuje kuchyňka. Z tohoto prostoru je pak přístup do obývacího pokoje s  jídelním stolem pro všech 6 hostů. V obýváku se nachází malá  rozkládací pohovka, která se dá v případě potřeby rozložit na přistýlku pro jednoho hosta. V přízemí je také samostatná koupelna (sprchový kout) a samostatný záchod . 

1.Patro: je rozděleno na dvě samostatné ložnice. Větší ložnice je vybavena dvěma dvojlůžkama. Menší ložnice je vybavená jedním dvojlůžkem. V chodbě je odkládací prostor s kufrboxem.

  • Kuchyně je vybavená vším potřebným pro Vaši týdenní  rekreaci. K dispozici je varná deska, mikrovlnná trouba, rychlovarná konvice, lednice a kompletní nádobí pro všechny návštěvníky.
  • Srub je vybaven vlastní wi-fi a televizí.
  • K dispozici je venkovní ohniště, dětské hřiště ( kolotoč, houpačky, pískoviště) a hrací plocha pro míčové hry, badminton, soft tenis a další venkovní aktivity.
  • Chata Morava je vybavena vytápěním elektrickými přímotopy a umožňuje tak celoroční využití. Každá ubytovací jednotka má vlastní vytápění a elektroměr.
  • Chata je osazena dostatečným počtem el. zásuvek (v obytných prostorech i u každého lůžka) pro snadné dobíjení vašich mobilních zařízení.

Chatu lze objednat jako celek tzn. „Morava srub“ + „Morava apartmán“. A  v této konfiguraci nabízí celkem 8 lůžek + 1x přistýlka.

Nebo lze také objednat samostatně a to:

„Morava srub“ – je připraven pro 6 osob a možnost 1 přistýlky (více viz popis níže)

„Morava apartmán“ – nabízí místa pro dvě osoby. (více viz popis níže)

Vyžití v areálu

Travnaté hřiště – nachází se v těsné blízkosti chat a má rozměr 20x10m a je vhodné pro míčové hry, badminton, soft tenis atd.

Dětské hřiště – nabízí pískoviště, kolotoč, houpačky, skluzavky, posezení.

Venkovní krb – každá chalupa má k dispozici vlastní venkovní krb na dřevo

Venkovní ohniště – v bezprostřední blízkosti chat je k dispozici venkovní ohniště pro klasické opékání špekáčků

Půjčeni kol – k dispozici: 2 ks
První den ………… 500,-
Každý další den ………… 390,-

Možnost využití Finské sauny:
Sauna na 3 hodiny 1300,- při spotřebě do 15 Kw/h
Sauna na 3-6 hod 1990,- při spotřebě do 30 Kw/h
kapacita: 8 osob

REZERVACE

email: info@moravanpark.cz 

tel: +420 732 400 784

CENY

Morava srub

Krátkodobý pobyt:
2320,- / noc min. délka pobytu 2 noci

Cena za objekt   16.300.-

(elektrická energie je účtována zvlášť – dle odpočtového elektroměru)

krátkodobé pobyty: víkend / prodloužený víkend / jednotlivé dny – pouze v případě neobsazených týdenních termínů

OKOLÍ A VÝLETY

Podkopná Lhota, a v ní se nacházející rekreační areál Moravanpark, leží na rozhraní Hostýnských vrchů a Vizovických vrchů a  je jak stvořený pro začátek vašich výletů. Nachází se uprostřed krásné přírody v klidném prostředí nedaleko Zlína (15km), Vsetína (22km), Vizovic (15km) a Bystřice pod Hostýnem (25km).

Cykloturistika – celé okolí je jak stvořené pro cykloturistiku a to jak silniční, tak také horskou. V katastru obce se můžete napojit na cyklotrasu 6124 a nebo se po mnoha silničkách dostat k místům vašich cílů.

Pěší turistika – krásná a hornatá krajina Hostýnských a Vizovických vrchů je už dlouhé roky rájem klasické turistiky. Katastrem obce vedou tři turistické značené stezky (modrá, žlutá, červená) po které se dostanete ….. no vlastně kamkoliv. A na „žlutou“ můžete „nastoupit“ kousek od bran našeho Moravanparku.

Mototuristika – nejen pěšky a na kole, ale také autem či na motorce, se dají podnikat krásné výlety do blízkého či vzdáleného okolí a večer se vrátit a užit si klidného prostředí, třeba při opékání špekáčků u vaší chaty.

TIPY NA VÝLETY

ZOO Lešná – Nejnavštěvovanější zoo na Moravě byla založena v roce 1948. V prostředí zámeckého parku jsou jednotlivé expozice členěné podle kontinentů. Uvidíte slony, žirafy, lvy, tygry, tučňáky, nosorožce, gorily, papoušky, mravenečníky a řadu dalších. Toto já výlet na celý den!

Poutní areál Svatý Hostýn Bystřice p. Hostýnem – vyhledávané poutní místo, kde se nachází kaple, bazilika Nanebevzetí Panny Mari, křížová cesta architekta Dušana Jurkoviče. Celý areál je národní kulturní památkou.

Hrady a zámky

Vizovice – zámek

Lešná – zámek

Lukov – hrad

Bystřice pod Hostýnem – zámek

Holešov – zámek

Dřevohostice – zámek

Vsetín – zámek

Chvalčov – zřícenina hradu Obřany

Brusné – zřícenina hradu Křídlo       

Vizovice – zřícenina Janův hrad

Rozhledny

Maruška – Hošťálková

Vartovna – Liptál

Věruška údolní rozhledna – Ratiboř

Doubrava – Vizovice

Motorsport

Barum rally – největší sportovní nejen motoristická událost roku v ČR (návštěvnost cca 200tisic diváků) se jezdí také v okolí Podkopné Lhoty

Rallysprint Kopná – oblíbený motoristická podnik vznikl v Podkopné Lhotě – a dodnes se zde i jezdí

Lyžování

Trnava Skiareál Trnava Luhy vzdálenost 4,5km

Ski Areál Troják – vzdálenost 12km

Ski Areal Tesák – vzdálenost 17km

Koupání

Všemina – vodní nádrž

Rusava – koupaliště

Bystřice p Hostýnem – koupaliště

Holešov – koupaliště